Het laatste deel van de "Five Virtues-serie" is gewijd aan water en eert de vijf elementen - hout, vuur, aarde, metaal en water - die een integraal onderdeel zijn van het whiskyproductieproces. Deze editie eert de exclusieve waterbron van Tomatin, de Alt-na-Frith Burn, een constante watervoorziening. De whisky ondergaat een rijping, de helft in sherry hogsheads en de andere helft in tweede-vulling bourbonvaten. Beperkt tot 6.000 flessen, is deze serie een eerbetoon aan ambachtelijk vakmanschap en de invloed van de natuur.
PROEFNOTITIES:
KLEUR: Goud
NEUS: Honing, chocolade en fruit
SMAAK: Marmelade, marsepein, karamel en bloedsinaasappel
Datasheet
Specifieke referenties
De indrukwekkende collectie Black Bull blended Scotch whisky van Duncan Taylor biedt een robuuste en volle toevoeging, gekenmerkt door een heerlijk samenspel van droge, aardse rook die harmonieus samengaat met sappig boomgaardfruit en lagen gekarameliseerde zoetheid.
Onze Tullibardine 15 Year Old werd gedistilleerd na de heropening van de distilleerderij in 2003. Hij heeft gerijpt in first-fill bourbonvaten.
De Double Barrel Irish Whiskey van Glendalough begint zijn rijpingsproces in met vlammen verkoolde Amerikaanse eiken ex-bourbonvaten. Hij wordt afgerond in Oloroso-vaten uit Montilla, een klein stadje gelegen in de glooiende heuvels van het Spaanse platteland. Glendalough koos de bodega, de vloeistof, de vaten en de kuiper in deze regio van Spanje om een gevoel van terroir te bieden, gevangen in de vloeistof wanneer we onze whiskey in deze langzaam geroosterde vaten plaatsen om te rijpen. Deze speciaal geselecteerde vaten, gecombineerd met een deskundige afwerking, geven een rijke en complexe smaak aan onze Double Barrel Irish Whiskey.
Een single malt whisky gemaakt van zorgvuldig gekozen peated malt, gedistilleerd in de natuurlijke omgeving van Tottori en gerijpt in geselecteerde vaten.
Deze whisky roept een zachte, fruitige zoetheid op, met een rokerige, turfachtige finish. Dit meesterwerk, zorgvuldig vervaardigd met hart en passie, wordt op smaak gebracht met natuurlijk bronwater van hoge kwaliteit van Mt. Daisen.
De Tomatin 12 Year Old Sherry Cask is een uitzonderlijke single malt die het vakmanschap van de Highlands-distilleerderij belichaamt.
Deze whisky heeft 12 jaar lang volledig gerijpt in first-fill sherryvaten, wat zorgt voor ongeëvenaarde aromatische rijkdom en diepte.
Het is een recente toevoeging aan het Tomatin-assortiment, speciaal ontworpen voor gespecialiseerde wijnhandelaars en spiritliefhebbers.
De Tomatin 12 Year Old Sherry is een zachte en gemakkelijk te drinken whisky, boordevol complexe en verleidelijke smaken.
El Dorado 15Y Special Reserve staat al lang bekend als de beste rum van de Caraïben en heeft de afgelopen tien jaar voortdurend belangrijke prijzen gewonnen. Het is een fijne, cognac-achtige rum met het meest intrigerende en complexe karakter in zijn klasse. Perfect om lang van te nippen, puur of on the rocks. Een klassieker!
Koval Cranberry Gin Likeur wordt gemaakt van biologische ingrediënten uit het Midwesten die rechtstreeks van lokale boeren worden betrokken. De likeur biedt een verleidelijke mix van bitterzoete fruitige smaken, omgeven door de frisse, goed afgeronde noten van Koval's kenmerkende 13 botanische kruiden.