De Stauning KAOS HARDCORE Triple Malt Whisky is de allereerste KAOS-editie die op volle sterkte wordt gebotteld, met een alcoholgehalte van 62,3%.
Deze "HARDCORE"-editie belichaamt een gedurfde fusie van rogge-, gerst- en gerookte gerstmouten, als een levendig eerbetoon aan de Deense culinaire tradities, verrijkt met een rokerige toets en een complexe, aanhoudende afdronk.
Gemaakt van lokaal gemoute granen en gedistilleerd in onze direct boven vuur verwarmde koperen ketels, vangt deze whisky de essentie van Deens vakmanschap.
De KAOS HARDCORE is een intense zintuiglijke ervaring, een niet-koudgefilterde whisky, ontworpen voor liefhebbers die op zoek zijn naar authentieke en krachtige smaken.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Een verleidelijk boeket van zachte rook, vanille en milde kruiden. De aanvankelijke aroma's van geroosterde granen en donkere karamel mengen zich met tonen van gedroogde vruchten en eikenhout, met een subtiele jodiumnoot die doet denken aan de Deense kust.
SMAAK: Rijk en krachtig, met een krachtige aanzet die smaken van geroosterde mout, honing en peperkoek onthult. De kruidige roggetonen mengen zich met zachte turf, terwijl tonen van donkere chocolade en gekonfijt fruit diepte toevoegen. De textuur is vol, bijna olieachtig, en omhult het gehemelte met een blijvende warmte.
AFDRONK: Lang en complex, gekenmerkt door reminiscenties van geroosterd eiken, subtiele rook en zwarte peper. Een zweem van zoetheid blijft hangen, die doet denken aan gedroogd fruit en blond tabak, met een lichte bitterheid van cacao aan het einde.
Datasheet
Specifieke referenties
Gerijpt gedurende 18 jaar, het is vol en kruidig dankzij de vaten die voor de rijping zijn geselecteerd.
San Cosme is een ambachtelijke mezcal, gemaakt van 100% Espadin-agave, geteeld in de pittoreske regio Santiago Matatlán, Oaxaca.
Een authentieke vertegenwoordiger van de Mexicaanse traditie, deze drank vangt de essentie van Mexico in elke slok.
Sinds 2010 heeft San Cosme mezcal-liefhebbers betoverd met zijn unieke smaakprofiel en moderne flesontwerp.
Onze gin is het resultaat van distillatie en maceratie. Wij gebruiken een gecertificeerde biologische graanalcohol van Europese oorsprong (voornamelijk uit Italië) die alle zachtheid en finesse van Origen gin brengt en het evenwicht van de geselecteerde aromatische noten tot uiting laat komen.
Ryoma is de perfecte mix van Japanse uitmuntendheid en traditionele methoden. Het is uniek en verfijnd met florale en fruitige accenten.
Rum gemaakt met puur suikerriet sap, gerijpt in Japanse witte eiken vaten.
Panda is een bekroonde premium gin gedistilleerd en gebotteld in België. Het is volledig biologisch en is de eerste gin ter wereld die lychees bevat. De delicate lycheesmaak wordt aangevuld met andere ingrediënten, waaronder kersen, sinaasappelschil, basilicum, rozemarijn, Chinese steranijs, jeneverbessen en zuiver water uit de Hoge Venen. De harmonie tussen deze ingrediënten geeft Panda gin een subtiele maar krachtige noot met delicate, verfijnde accenten.