De appels worden gemengd, geplet en geperst. Het appelsap fermenteert volledig om de cider te distilleren. De dubbele distillatie vindt plaats zes maanden na het gistingsproces van de cider. De eerste distillatie van de cider geeft de petite eau van 30% vol. en het is de tweede distillatie, die van de petite eau, die de Calvados oplevert.
Rijping: minimaal zes jaar. In 400 liter geroosterde eiken vaten, waarvan 25% nieuw.
|DEGUSTATIEKAART|
Kleur
Goudgeel, licht koperkleurig.
Neus
Aangenaam, fijn met een goede complexiteit, licht bebost. Fruitaroma's van appel en banaan. Bloemige hints van roos en jasmijn. Ontwikkelt zich in complexiteit bij opnieuw ruiken na zwenken.
Smaak
Zoete aanzet, uitstekend in balans. Fruitige hints van rijpe appels. Hints van hout.
Datasheet
Specifieke referenties
De Tomatin 14 Year Old is zacht, glad en zoet, en profiteert van zijn verblijf in Tawny Port vaten die vroeger ongeveer 50 jaar port bevatten. Rijke maar evenwichtige aroma's van rode bessen, zoete honing en rijke toffee ontwikkelen zich tot aspecten van licht fruit en noten in de mond en een aanhoudende afdronk van zachte fruitsalade.
De Tomatin 18 Year Old is een malt van wereldklasse.
Gerijpt in traditionele eiken vaten en eerste vulling Oloroso Sherry butts, ontwikkelen de honing en zachte eiken smaken zich tot een hint van donkere chocolade met een citrusbite voor een aanhoudende zoete en licht droge afdronk.
Eagle Rare Kentucky Straight Bourbon Whiskey is meesterlijk vervaardigd en zorgvuldig gerijpt gedurende niet minder dan tien jaar. De zeldzaamheid van deze grote bourbon komt tot uiting in zijn complexe aroma, evenals de zachte en aanhoudende smaak. Eagle Rare is een bourbon die zijn naam eer aandoet met zijn verheven, kenmerkende smaakervaring.
El Dorado 12 is een blend van speciaal geselecteerde, gerijpte rums. De jongste rum in de blend is minstens 12 jaar oud, het is een combinatie van de Enmore and Diamond Coffey stills and de Port Mourant double wooden pot still, ze werden in een perfecte balans samengebracht en rijpten in ex-bourbon eiken vaten.
Cihuatan Indigo 8 Y is een ware uitnodiging tot reizen, een levendig eerbetoon aan de cultuur en het erfgoed van de Maya-beschaving van El Salvador.
Deze unieke cuvée dankt zijn naam aan de indigo kleur, een essentieel onderdeel van het beroemde "Maya blauw," een tint die te vinden is op de fresco's van oude tempels begraven in de jungle.
Gedistilleerd en gerijpt in het hart van de Cihuatán-vallei, onthult deze rum alle authenticiteit en rijkdom van een onbekend terroir.
Elke fles is versierd met Maya-iconografie, getuigend van de diepe geschiedenis en traditie van deze beschaving.
15 JAAR GERIJPT: Dit is onze meest gebalanceerde en zachte single malt. Het balanceert twee verschillende kanten van het smaakpalet en verenigt ze perfect, terwijl het onze kustomgeving en de onwrikbare invloed ervan weerspiegelt. Aan de ene kant is het een intense single malt, maar tegelijkertijd is het echt in balans. Specerijen en zoetheid komen samen in deze natuurlijk rijke, amberkleurige whisky om de rijkdom van smaken te vieren, terwijl lichtere, verfrissendere kusttonen een andere kant van deze single malt laten zien.
De appels worden gemengd, geplet en geperst. Het appelsap wordt meteen uitgegist tot cider die wordt gedistilleerd. De dubbele distillatie vindt 6 maanden na de gisting plaats. De eerste distillatie geeft de "petite eau" van 30% van het volume en het is de tweede distillatie, die van de "petite eau" die de Calvados oplevert.
Rijping: Minimaal twee jaar. In geroosterde eiken vaten van 400 liter, waarvan 50% nieuw.