Speciaal geselecteerd door Billy Walker, gelimiteerde editie (2.000 kisten), gerijpt in Bourbon-vaten en secundair gerijpt in vaten uit de Douro-vallei, gerijpt in Speyside, niet koud gefilterd en zonder toegevoegde kleurstoffen. Gelegen in het hart van Portugal is de Douro-vallei een van de oudste beschermde wijnregio's ter wereld, opgericht in 1756. Met de hoogste classificatie van wijnen in het land als Denominação de Origem Controlada (DOC), is deze historische regio een belangrijke producent van robuuste en karaktervolle rode wijnen. Factoren zoals de eikensoort, het toastniveau en de kuiperij van het vat laten elk een unieke stempel achter op de rustende spirit.
PROEFNOTITIES :
KLEUR: Rijk roodhout.
NEUS: Golven van pruimenjam, mandarijnen en gedroogde rode bessen, met tonen van heidehoning en vanillekruiden.
SMAAK: Explosie van gedroogde abrikozen, heidehoning en gekonfijte vruchten, gevolgd door tonen van rijpe donkere vruchten, boterkaramel en kaneelkruiden.
Datasheet
Specifieke referenties
Speciaal geselecteerd door Billy Walker, Limited Release: 2.600 kisten, gerijpt in Bourbon-vaten en secundair gerijpt in Grattamacco-vaten, gerijpt in Speyside, niet-koud gefilterd, zonder toegevoegde kleurstoffen. Factoren zoals de essentie van eikenhout, het niveau van verkoling en de kuiperij van het vat laten elk een unieke indruk achter op de rustende spirit. Het eikenhout zelf is eerder beïnvloed door de druivensoort en het terroir van de wijngaard waaruit deze vaten afkomstig zijn; zo voegt het hout onderscheidende lagen van complexiteit, diepte en charme toe.
Elk batch streeft ernaar de vorige te overtreffen, en batch 10 is een waar toonbeeld van de kunst en het vakmanschap achter elke druppel van ons vloeibare goud. Om ons klassieke Sherry-profiel te verkrijgen, selecteerde Billy met de hand Pedro Ximénez- en Oloroso-vaten om te combineren met spirit die rijpt in rodewijnvaten en medium getoast/medium verkoold nieuw Amerikaans eikenhout. Het resultaat is een mooi gebalanceerde en complexe malt, met uitgesproken tonen van donker fruit en lagen van zachte, warme kruiden.
Gedistilleerd met alleen pure ingrediënten, 100% tropisch gerijpt in ex-bourbonvaten, ongezoet en gebotteld in kleine batches op 41,7% - perfect om van te nippen!
Generous Gin ‘Purple’ is een ware innovatie in de ginwereld! Meer dan enkel de kleur, Generous Gin ‘Purple’ is de eerste gin die anthocyanen van druiven en polyfenolen bevat. Polyfenolen zijn de moleculen die zorgen voor de tannines in wijn, anthocyanen brengen textuur en kleur in rode wijn. Anthocyanen zijn ook bekend als antioxidanten.Deze fijne blend van Generous Gin geeft een zachte ‘Dry’ textuur, gecombineerd met de frisheid van roze grapefruit-smaak.
De Portugese Collectie toont de unieke invloed van verschillende soorten Portugese wijnvaten in een uitzonderlijke vitrine.
PROEFNOTITIES
KLEUR Zacht amber met een lichte gele zweem.
NEUS Zacht, zeer aromatisch met een vleugje honing en citroen op de voorgrond.
SMAAK Zoet in aanzet met een aangename fruitigheid en een lange, zachte afdronk. Licht maar complex, zacht maar uitdagend.