De Tomatin 12 Year Old Sherry Cask is een uitzonderlijke single malt die het vakmanschap van de Highlands-distilleerderij belichaamt.
Deze whisky heeft 12 jaar lang volledig gerijpt in first-fill sherryvaten, wat zorgt voor ongeëvenaarde aromatische rijkdom en diepte.
Het is een recente toevoeging aan het Tomatin-assortiment, speciaal ontworpen voor gespecialiseerde wijnhandelaars en spiritliefhebbers.
De Tomatin 12 Year Old Sherry is een zachte en gemakkelijk te drinken whisky, boordevol complexe en verleidelijke smaken.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Een rijke en intense neus, gedomineerd door tonen van gekarameliseerde appels en peren, vergezeld van een harmonieuze mix van rozijnen, sinaasappelschil, abrikozen en een subtiele hint van oud leer.
SMAAK: Een diepe en complexe smaakbeleving, waar aroma's van chocoladefudge en Manuka-honing samenkomen. De smaken van gedroogd fruit en noten komen naar voren in de afdronk, wat een extra dimensie aan deze whisky toevoegt.
AFDRONK: Een warme en afgeronde afdronk, gekenmerkt door een zachte kaneelsmaak, die het genot van de proeverij verlengt.
Datasheet
Specifieke referenties
Uw beoordelingswaardering kan niet worden verzonden
Rapporteer reactie
Melding verzonden
Uw opmerking kan niet worden verzonden
Schrijf uw recensie
Beoordeling verstuurd
Uw beoordeling kan niet worden verzonden
Botran Solera 18Y is een rum die gerijpt is op grote hoogte in de bergen van Guatemala. Het is gemaakt van een blend van rum die tussen de 5 en 18 jaar oud is en heeft een Solera-rijping ondergaan. De Amerikaanse eiken vaten die voor het Solera-proces worden gebruikt, zijn voormalige Sherry- en Portvaten. Bovendien bevinden de rijpingskelders zich op een hoogte van 2.300 meter, wat het rijpingsproces intensiveert en delicate aroma's van vanille, tabak en sandelhout ontwikkelt.
Geproduceerd in het hart van Réunion Island, komt deze traditionele oude rum voort uit een assemblage van een tiental eikenhouten vaten uit Limousin en Allier. Deze combinatie zorgt voor een balans tussen de kracht van rijping in de kelder en de explosie van nobele aroma’s die vrijkomen na 5 jaar in vaten. U zult een rum ontdekken met exotische tonen, een stralende rondheid en een bedwelmende lengte.
Een zeer lange rijping in Amerikaanse witte eiken vaten geeft deze uitzonderlijke rum een Creoolse smaak en een kruidig aromatisch palet.
El Dorado 12 is een blend van speciaal geselecteerde, gerijpte rums. De jongste rum in de blend is minstens 12 jaar oud, het is een combinatie van de Enmore and Diamond Coffey stills and de Port Mourant double wooden pot still, ze werden in een perfecte balans samengebracht en rijpten in ex-bourbon eiken vaten.
De Finlaggan Sherry Finished is een iconische geturfde single malt, gedistilleerd op het legendarische eiland Islay. Deze whisky onderscheidt zich door zijn dubbele rijping: eerst gerijpt in traditionele vaten, krijgt hij extra diepte door een sherryvatafwerking. Dit subtiele huwelijk tussen de kracht van turf en de zoetheid van sherry biedt een unieke proefervaring, rijk aan contrasten en complexiteit. Met een alcoholpercentage van 46% is deze whisky niet koud gefilterd, waardoor de volledige intensiteit van zijn aroma's en smaken behouden blijft. Deze single malt wordt in kleine oplages geproduceerd, waardoor elke fles een gewaardeerde zeldzaamheid is voor kenners.
PROEFNOTITIES
NEUS: Aroma’s van pittige limoen, vanille en havervlokken.
SMAAK: Toetsen van tropische ananas en scherpe sinaasappelschil.
AFDRONK: Romig.
De Tomatin 12 Year Old Sherry Cask is een uitzonderlijke single malt die het vakmanschap van de Highlands-distilleerderij belichaamt.
Deze whisky heeft 12 jaar lang volledig gerijpt in first-fill sherryvaten, wat zorgt voor ongeëvenaarde aromatische rijkdom en diepte.
Het is een recente toevoeging aan het Tomatin-assortiment, speciaal ontworpen voor gespecialiseerde wijnhandelaars en spiritliefhebbers.
De Tomatin 12 Year Old Sherry is een zachte en gemakkelijk te drinken whisky, boordevol complexe en verleidelijke smaken.