Tullibardine The Murray 2008 Châteauneuf-du-Pape is een limited edition single malt whisky uit de Marquess Collection. Gedistilleerd in 2008 en gebotteld in 2024, is deze whisky beperkt tot slechts 15.720 flessen wereldwijd. Deze unieke single malt heeft een rijping ondergaan in rode wijnvaten van Châteauneuf-du-Pape, een van de beroemdste crus van Frankrijk, wat zijn karakter verrijkt met rijke en complexe aroma's. De perfecte combinatie van de fruitige rijkdom van de wijnvaten en tonen van vanille en karamel resulteert in een uitzonderlijke whisky, ideaal voor veeleisende fijnproevers. Geïnspireerd door Sir William Murray, de tweede markies van Tullibardine en een historische figuur van de Jacobieten, brengt deze speciale editie een eerbetoon aan het terroir van de Highlands.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Een boeket van rijpe donkere vruchten zoals braam en pruim, verrijkt met verleidelijke tonen van vanille, karamel en eikenhout. Een subtiele hint van kaneel en gekonfijte rode vruchten voegt een elegante diepte toe.
SMAAK: De aanzet onthult smaken van bramen, aalbessen en pruimen die harmonieus in elkaar overlopen. Geleidelijk aan komen zachte specerijen naar voren, vergezeld van een rijke textuur.
AFDRONK: Lang en romig, met een zoetheid van framboos.
Datasheet
Specifieke referenties
Tomatin 12 Jaar Oud is een uitzonderlijke single malt, die de perfecte harmonie belichaamt tussen zachtheid en complexiteit.
Gerijpt in traditionele Schotse whiskyvaten, ex-Bourbon, en afgerond in Oloroso Sherry vaten, biedt deze Highland whisky een rijke en zijdezachte proefervaring.
Afkomstig uit het kristalheldere water van Alt-na-Frith, toont deze delicate en uitgebalanceerde malt het ambachtelijke vakmanschap van de Tomatin distilleerderij, opgericht in 1897.
Een toevoeging aan het Finlaggan-assortiment uit 2015, genaamd Eilean Mor (degenen onder u die de geografie van Islay kennen, zullen die naam kennen). Deze uitdrukking is gebotteld op een iets hogere sterkte dan andere Finlaggan-releases (uiteraard exclusief de Cask Strength). De whisky komt van een geheime distilleerderij op Islay - Het is een goed bewaard geheim welke...
Dualidad is het nieuwe single barrel van Cihuatan Rum. Deze single cask is speciaal gemaakt voor Premium Spirits. Het gaat om een 17 jaar oude rum, gerijpt in Maya Ceiba.
De naam "Dualidad" of "dualiteit" in het Spaans is geïnspireerd door de nuances in de smaakprofielen van Salvadoraanse rum, die kunnen worden bereikt wanneer de zware rums van Cihuatán worden gecombineerd met verschillende vatstijlen, zoals virgin oak, Mayan Ceiba, ex-bourbon, ex-cognac, ex-oloroso en ex-rivesaltes.
De GlenAllachie 12 jaar is een niet-geturfde Speyside single malt, het embleem van de distilleerderij, dat GlenAllachie's onafhankelijke en nauwgezette aanpak perfect illustreert.
Deze whisky belichaamt de filosofie van het huis: uitzonderlijke vaten zijn essentieel om een whisky van superieure kwaliteit te creëren.
Met complexe maar evenwichtige smaken van zoete kruiden, geroosterde koffie, gebakken appels en cacaopoeder, zal deze rijke en gestructureerde whisky de meest veeleisende fijnproevers aanspreken.
De rijping van Phraya Elements volgt de traditie waarbij het distillaat wordt gerijpt in Amerikaanse eiken ex-bourbonvaten, die worden opgeslagen en blootgesteld aan de open lucht nabij rustige lagunes. Een blend van gerijpte rum, deze premium kwaliteit rum biedt unieke smaakervaringen die de geest van de "Craft of Refinement" weerspiegelen.
De Tomatin 2006 17 jaar Sherry – The Pedro Ximénez Edition is een ware viering van het huwelijk tussen een Schotse single malt van hoge kwaliteit en de betoverende invloed van Pedro Ximénez sherryvaten.
Gerijpt gedurende 17 jaar, waarvan de laatste 8 jaar in Palo Cortado sherryvaten, biedt deze whisky een rijke en diepe zintuiglijke ervaring.
Gecreëerd als onderdeel van de Sherry-collectie van Tomatin, vangt deze editie de zoete en fruitige essentie van de beste Spaanse sherry's.