De Penderyn-distilleerderij produceert bekroonde single malt whisky's en sterke dranken aan de voet van de prachtige heuvels van de Brecon Beacons in Zuid-Wales. Penderyn Madeira rijpt in voormalige bourbonvaten en daarna in oude Madeirawijnvaten om het zijn volle karakter te geven. 50ml versie.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Een klassieke en fruitige frisheid met aroma's van karamel en druiven.
SMAAK: Levendig en verfijnd rond, met zoetheid die de heerlijke droogheid in balans brengt.
AFDRONK: Noten van tropisch fruit, druiven en vanille.
Datasheet
Specifieke referenties
De Tomatin 14 Year Old is zacht, glad en zoet, en profiteert van zijn verblijf in Tawny Port vaten die vroeger ongeveer 50 jaar port bevatten. Rijke maar evenwichtige aroma's van rode bessen, zoete honing en rijke toffee ontwikkelen zich tot aspecten van licht fruit en noten in de mond en een aanhoudende afdronk van zachte fruitsalade.
Wij verzamelen wilde planten uit de bergen rond de distilleerderij om deze buitengewone gin te maken.
Deze duurzaam geplukte planten gaan vers (niet gedroogd) in de distilleerketel, binnen enkele uren na het plukken. Ze worden zorgvuldig langzaam gedistilleerd om de delicate smaken in kleine batches naar boven te halen.
De snijpunten worden per batch bepaald, op basis van geur en smaak (nooit getimed of geautomatiseerd) alsof elke batch de eerste is, waardoor deze gin op een heel ander smaakniveau komt.
De kennis, ervaring en moeite die in elke fles gaan, is wat het zo speciaal maakt.
Wij zijn er dol op in een G&T gegarneerd met een partje grapefruit en een vers gescheurd takje basilicum. Of probeer het eens in een Tom Collins.
Heerlijke zachte en delicate bergcrème, waarin de smaak van pistachenoten samensmelt met de witheid van de room, verkregen uit verse melk uit Trentino. De Alpine Marzadro-crèmes zijn de emblematische expressie van de alpiene valleien. Dankzij de zachtheid van de smaak en het gematigde alcoholgehalte is deze likeur bijzonder geschikt voor een lichte en aangenaam delicate proeverij. Uitstekend aan het einde van de maaltijd, het maakt het mogelijk om desserts en ijs te vergezellen of te bereiden, maar ook om originele en geraffineerde cocktails te creëren.
De Double Barrel Irish Whiskey van Glendalough begint zijn rijpingsproces in met vlammen verkoolde Amerikaanse eiken ex-bourbonvaten. Hij wordt afgerond in Oloroso-vaten uit Montilla, een klein stadje gelegen in de glooiende heuvels van het Spaanse platteland. Glendalough koos de bodega, de vloeistof, de vaten en de kuiper in deze regio van Spanje om een gevoel van terroir te bieden, gevangen in de vloeistof wanneer we onze whiskey in deze langzaam geroosterde vaten plaatsen om te rijpen. Deze speciaal geselecteerde vaten, gecombineerd met een deskundige afwerking, geven een rijke en complexe smaak aan onze Double Barrel Irish Whiskey.
Panda is een bekroonde premium gin gedistilleerd en gebotteld in België. Het is volledig biologisch en is de eerste gin ter wereld die lychees bevat. De delicate lycheesmaak wordt aangevuld met andere ingrediënten, waaronder kersen, sinaasappelschil, basilicum, rozemarijn, Chinese steranijs, jeneverbessen en zuiver water uit de Hoge Venen. De harmonie tussen deze ingrediënten geeft Panda gin een subtiele maar krachtige noot met delicate, verfijnde accenten.
Een toevoeging aan het Finlaggan-assortiment uit 2015, genaamd Eilean Mor (degenen onder u die de geografie van Islay kennen, zullen die naam kennen). Deze uitdrukking is gebotteld op een iets hogere sterkte dan andere Finlaggan-releases (uiteraard exclusief de Cask Strength). De whisky komt van een geheime distilleerderij op Islay - Het is een goed bewaard geheim welke...