De Unieke Assemblage is een uitzonderlijke jubileumcuvée die de rijke geschiedenis en traditie van Maison Darroze viert. Deze cuvée is een eerbetoon aan de verschillende opmerkelijke jaren van het familiehuis, en verenigt armagnacs uit verschillende tijdperken om een symfonie van aroma's en smaken te creëren. Elk geselecteerd jaar draagt zijn eigen unieke bijdrage bij, resulterend in een armagnac met een ongeëvenaarde complexiteit en diepte.
1974 : Oprichting door Francis Darroze.
1982 : Verwerving van de armagnacs van het domein van Saint Aubin.
1985 : Bouw van de kelders in Roquefort.
1994 : Aankomst van Marc Darroze naast zijn vader.
2002 : Bouw van ontvangstruimten voor spiritueel toerisme.
2011 : Bouw en uitbreiding van de faciliteiten en rijpingskelders in Labastide d’Armagnac.
Er zijn
1974 karaffen geproduceerd voor de 50 landen waarin Darroze Armagnacs regelmatig worden gedistribueerd. De diepte en complexiteit van de oude 50-jarige armagnacs, aangevuld met de frisheid en fruitigheid van de jongere, brengen een unieke balans in de cuvée. "De Unieke Assemblage" is zijn naam: een knipoog naar de twee vlaggenschiplijnen van het huis, de "Unieke Collectie" en de "Grote Assemblages".
Proefnotitie
Mooie goudkleur, mahonie reflecties.
De neus is zeer expressief, biedt zowel delicate aroma's van gekonfijt fruit (abrikoos, sinaasappelschil), fijne specerijen (vanille, kaneel, zoethout), gedroogd fruit (vijg, amandel) als licht geroosterd brood.
In de mond zijn de tannines vet. We vinden de vurigheid van een jonge armagnac en de wijsheid van een 50-jarige eau-de-vie. Veel specerijen, leer, gekonfijte sinaasappel.
Een armagnac van een voortreffelijke complexiteit en een eindeloze afdronk.
Specifieke referenties
Brockmans Original is een B Corp-gecertificeerde super-premium gin, vervaardigd met een "keurig onfatsoenlijke" mix van traditionele London Dry-botanicals en donkere bessen, die samen worden gemacereerd en gedistilleerd. Het disruptieve recept van Brockmans Original belichaamt de innovatieve geest van zijn oprichter, Neil Everitt.
Deze super-premium gin wordt gemaakt volgens ons eigen recept, een combinatie van een speciaal geselecteerde reeks botanicals en de beste zuivere graan-eau-de-vie. De gin wordt geproduceerd in kleine batches met alleen de beste ingrediënten.
Met deze zeer exclusieve LEVIATHAN blend willen we opnieuw de kunst van het mengen benadrukken door twee verbazingwekkende vaten uit Guadeloupe en Panama te combineren.
We hebben zo het ultieme evenwicht bereikt tussen complexiteit en zachtheid.
Deze LEVIATHAN Blend is een samenstelling van 56,1% rum uit Guadeloupe van 1973 en 43,9% rum uit Panama van 1996.
Mermaid Zest Gin is een aromatische en frisse infusie van Mermaid Gin met zomerse citrusvruchten en wilde, langs de kust verzamelde planten. Grapefruit en cascadehop worden gemengd met eilandbergamot, citroenzeste en rozemarijn, “de dauw van de zee”, daarna gedistilleerd en geïnfuseerd met de kenmerkende gin. Het resultaat is een pittige en frisse geest met een vleugje zeelucht. Mermaid Zest Gin won een Dubbele Gouden Medaille en de prijs Best in Class in de categorie gearomatiseerde gins op de San Francisco World Spirits Competition 2025 (SFWSC)
Na 10 jaar in contact met het eikenhout begint de Armagnac de aroma's van de rijping op te nemen.