Een single malt whisky gemaakt van zorgvuldig gekozen peated malt, gedistilleerd in de natuurlijke omgeving van Tottori en gerijpt in geselecteerde vaten.
Deze whisky roept een zachte, fruitige zoetheid op, met een rokerige, turfachtige finish. Dit meesterwerk, zorgvuldig vervaardigd met hart en passie, wordt op smaak gebracht met natuurlijk bronwater van hoge kwaliteit van Mt. Daisen.
DEGUSTATIEKAART
NEUS Veel frisse, geroosterde aroma's van gemout graan, ondersteund door aardse turf en rook wervelingen en een vleugje vanille eiken.
MOND Getoast eikenhout, bruine suiker, romige vanille en een vleugje boomgaardfruit, alles omhuld met asachtige rook.
AFDRONK Turfrook en verse appel blijven hangen.
Datasheet
Specifieke referenties
PROEFNOTITIES : NEUS: zoet met rijke aroma's van karamel en vanille, licht rokerig. SMAAK : verleidelijk met tonen van boterkaramel, mout, citrus en een goed aanwezige turf. AFDRONK : Aanhoudende rook, met toetsen van vanille en gele vruchten.
Eeuwenlang hebben de woelige wateren van de Atlantische Oceaan niet alleen het karakter van de inwoners van Islay gevormd, maar ook het karakter van hun beroemde whisky’s. In veel opzichten weerspiegelt deze fijne malt het karakter van de mensen van Islay – sterk maar zachtaardig, warm maar soepel, met een rijpheid die verder gaat dan zijn jaren. Robuuste turf, met die onvergelijkbare adem van de kust,
Japanse single malt whisky gerijpt in een enkel Sakura-vat, bekend om zijn kwaliteit. Naast het moutaroma en de bittere smaak van een ongemengde whisky, zijn ook delicate zoete en knapperige kersenaccenten in de mond waarneembaar. De whisky rijpt in de prefectuur Tottori, in een natuurlijke omgeving met sterke temperatuurschommelingen tussen de seizoenen. De whisky wordt subtiel afgerond met hoogwaardig natuurlijk bronwater afkomstig van de berg Daisen.
De Tomatin 18 Year Old is een malt van wereldklasse.
Gerijpt in traditionele eiken vaten en eerste vulling Oloroso Sherry butts, ontwikkelen de honing en zachte eiken smaken zich tot een hint van donkere chocolade met een citrusbite voor een aanhoudende zoete en licht droge afdronk.
El Dorado 12 is een blend van speciaal geselecteerde, gerijpte rums. De jongste rum in de blend is minstens 12 jaar oud, het is een combinatie van de Enmore and Diamond Coffey stills and de Port Mourant double wooden pot still, ze werden in een perfecte balans samengebracht en rijpten in ex-bourbon eiken vaten.