Op het schiereiland Caravelle, gestreeld door de passaatwinden en relatief beschermd tegen tropische stortbuien, geven de droge percelen van Spoutourne aanleiding tot uiterst verfijnde rum. De relatieve droogte van het gebied, gevormd door de wind, heeft geleid tot een prachtige concentratie van primaire aroma's in het suikerriet, die duidelijk aanwezig zijn na distillatie en rijping. Als waardige vertegenwoordiger van Martinique presenteert FLEURS DU VENT een prachtige harmonie, met een veelheid aan bloemige tonen die doen denken aan de eilanden en zonnige stranden. Het combineert aangename houttonen met indrukken van exotisch fruit en kokosnoot. Licht en exotisch biedt het een frisse kijk op Martinique.
PROEFNOTITIES :
NEUS: Vanaf het begin is de neus expressief met frisse en plantaardige noten die doen denken aan gedroogd suikerriet en wilde kruiden. Subtiele hout- en harsaccenten mengen zich met vanille-aroma's. Ook zijn er geroosterde en gebrande tonen van hazelnoten en amandelen waarneembaar, gevolgd door bloemige en kruidige accenten.
SMAAK : De aanval op het gehemelte is licht, maar onthult geleidelijk een complex aromatisch palet. De rum verrast door zijn rijkdom en onthult een intens bloemboeket en citrusnoten. Er ontwikkelt zich een mooie rondheid die het gehemelte omhult met vanille, zoete amandelen, salie en umami.
AFDRONK : De afdronk is lang en gespannen, met smaken van gedroogde vruchten zoals amandelen, dadels en hazelnoten. Het laat een blijvende indruk achter van zoetheid en complexiteit, waardoor deze rum een perfecte keuze is voor kenners.
Datasheet
Specifieke referenties
Bagots Irish Whiskey Single Malt is een eerbetoon aan de rijke Ierse whisk(e)ytraditie, ontworpen voor liefhebbers van sterke dranken die op zoek zijn naar een authentieke en verfijnde single malt. Gerijpt in Europese eikenhouten vaten, valt het op door zijn complexe aromatische palet en subtiele karakter. Met een alcoholgehalte van 43% en niet-koude filtratie behoudt deze whisky de volledige intensiteit van zijn natuurlijke smaken, wat een rijke en genuanceerde proefervaring biedt.
Sortilège is een unieke mix van Canadese whisky en esdoornsiroop. Gemaakt uit de rijkdom en authenticiteit van het platteland van Quebec, biedt deze likeur de perfecte balans tussen de bedwelmende kracht van Canadese whisky en de karakteristieke smaak van esdoornsiroop, wat resulteert in een likeur van opmerkelijke verfijning.
Fruits des Pluies heeft een volledig atypisch aromatisch profiel. Ondanks slechts enkele maanden vatlagering vertoont hij vele kenmerken van een oude rum. Met een prachtig evenwicht en opmerkelijke kracht onderscheidt hij zich door zijn rondeur en solide aromatische structuur. Fruits des Pluies bevat geen enkele toevoeging; hij is het resultaat van de distillatie van puur suikerrietsap in combinatie met een complexe rijping die perfect aansluit bij zijn aromatische profiel.
PROEFNOTITIES
NEUS: Aroma’s van pittige limoen, vanille en havervlokken.
SMAAK: Toetsen van tropische ananas en scherpe sinaasappelschil.
AFDRONK: Romig.
De Longueteau L'Hommage Rum belichaamt een levendige ode aan familie-erfgoed en ambachtelijke expertise. Ontworpen als eerbetoon aan de grootmoeder Louisette van keldermeester François Longueteau, haalt deze gerijpte agricole rum zijn inspiratie uit herinneringen aan koken en warme familiemomenten. Als onderdeel van de "Souvenir"-collectie viert het emotioneel de geurige aroma's van karamel, geflambeerd fruit en edel hout, kenmerkend voor de Longueteau-distilleerderij, opgericht in 1890 in Guadeloupe.
Le Philtre Lapis Lazulli is veel meer dan zomaar een wodka; het is een sensorische ervaring, een ode aan kunst en milieuvriendelijkheid.
Gecreëerd door de broers Charles en Frédéric Beigbeder, in samenwerking met Guillaume Rappeneau, wordt deze premium Franse wodka geproduceerd in de Cognac-regio.
Le Philtre combineert de ambachtelijke traditie van Charentais koperen ketels met een moderne en milieuvriendelijke aanpak. Het is gemaakt van Italiaanse biologische tarwe en bevat geen toegevoegde suiker, waardoor het 100% natuurlijk is.
De bijzonderheid van deze beperkte oplage ligt in de diepblauwe fles, gemaakt van gerecycled glasafval, als eerbetoon aan de kunstenaar Yves Klein.
Black cane maakt deel uit van het DNA van Bologna, een ras dat door distilleerders wordt vergeten.
De cuvée Old Black Cane is 3 tot 6 jaar gerijpt.
Wordt droog gedronken, met of zonder ijs.