Cihuatan 12 Jaar Cinabrio is een uitzonderlijke rum uit El Salvador, zorgvuldig gemaakt van suikerrietsiroop en melasse.
De naam, "Cinabrio," is geïnspireerd op cinnaber, een rood mineraal dat door de Maya's werd gebruikt om hun zonnegod, Kinich Ahau, te eren.
Deze rum heeft minstens 12 jaar gerijpt in de kelders van Licorera Cihuatan, in Amerikaanse eiken vaten die eerder bourbon bevatten.
De rijke geschiedenis en ambachtelijke productiemethode van deze rum maken het tot een ware viering van de Maya-cultuur en Salvadoriaans vakmanschap.
PROEFNOTITIES :
NEUS: Een aangename balans tussen fruitige en zure aroma's en licht geroosterde tonen. Zachte kruiden, zoals vanille en kaneel, komen delicaat naar voren en bieden een zacht aromatisch profiel. Bij verluchting komen tonen van citroensiroop en granaatappelsap naar voren, gevolgd door steeds geconcentreerdere rode vruchten met vanille en licht geroosterde zachte kruiden.
SMAAK : Zoet en gemakkelijk te drinken, het opent met tonen van grenadine met citrusaccenten. Zachte kruiden nemen het midden van de mond over, vergezeld van een zachte karamel die de smaakpapillen omhult. De vruchten komen terug, deze keer versterkt met geroosterde accenten.
AFDRONK : Rond en licht, de afdronk wordt gekenmerkt door vanille die een laatste rondje door het gehemelte maakt voordat deze zachtjes verdwijnt.
Datasheet
Specifieke referenties
Gemaakt van puur vers suikerrietsap van de nabijgelegen suikerfabriek, benadrukt deze rum de tradities van Réunion en combineert hij krachtige smaken. De ontwikkeling bij 52% ABV bevordert een sterke concentratie van aroma’s en benadrukt het rijke en ronde karakter van de rum.
Puur, La Gauloise jaune is zowel heerlijk in een kopje dat nog warm is na de koffie als ijskoud of zelfs bevroren uit de vriezer. Het karakter maakt het ook de perfecte partner voor talrijke cocktailrecepten, om nog maar te zwijgen van het gebruik in de gastronomie door gerenommeerde chefs.
Samenstelling: alcohol, fijne eaux-de-vie, suiker, aromatische planten.
El Dorado 12 is een blend van speciaal geselecteerde, gerijpte rums. De jongste rum in de blend is minstens 12 jaar oud, het is een combinatie van de Enmore and Diamond Coffey stills and de Port Mourant double wooden pot still, ze werden in een perfecte balans samengebracht en rijpten in ex-bourbon eiken vaten.
Wij verzamelen wilde planten uit de bergen rond de distilleerderij om deze buitengewone gin te maken.
Deze duurzaam geplukte planten gaan vers (niet gedroogd) in de distilleerketel, binnen enkele uren na het plukken. Ze worden zorgvuldig langzaam gedistilleerd om de delicate smaken in kleine batches naar boven te halen.
De snijpunten worden per batch bepaald, op basis van geur en smaak (nooit getimed of geautomatiseerd) alsof elke batch de eerste is, waardoor deze gin op een heel ander smaakniveau komt.
De kennis, ervaring en moeite die in elke fles gaan, is wat het zo speciaal maakt.
Wij zijn er dol op in een G&T gegarneerd met een partje grapefruit en een vers gescheurd takje basilicum. Of probeer het eens in een Tom Collins.
De Tijdloze uit de "Souvenir"-collectie, ondertekend door Longueteau, is een levendig eerbetoon aan familiebanden en Creools erfgoed. Het resultaat van vakmanschap dat al vijf generaties wordt doorgegeven, combineert deze witte landbouwrum traditie en excellentie met een unieke blend van 65% rode riet en 35% blauwe riet. Gedistilleerd op 62° ondergaat het een rustperiode van zes maanden in roestvrijstalen tanks om zijn kracht te verfijnen en een rijke en gebalanceerde aromatische smaak te onthullen. De Tijdloze belichaamt de sterke identiteit van Guadeloupe, met levendige aroma's en ongeëvenaarde frisheid.