Penderyn Portwood, een single malt whisky gemaakt in Wales, dankt zijn naam aan het type vat waarin het wordt gerijpt; exportvaten. Eerder had de whisky meerdere jaren gerijpt in Amerikaans eikenhout. De geselecteerde vaten geven deze whisky rijke fruitige invloeden met duidelijke tonen van port.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Aroma's van gedroogd fruit, pure chocolade en veenbessen, met een vleugje geroosterd eikenhout dat samengaat met de droogheid van geroosterde hazelnoten.
SMAAK: Rijk en romig, met opkomende tonen van honing en kruiden.
AFDRONK: Zacht met milde tonen van eikenhout en honing die op de tong blijven hangen.
Datasheet
Specifieke referenties
ABK6 is een Single Estate Cognac, geproduceerd op een kalkstenen heuvel op 154 m hoogte. 100% van de Ugni-blanc druiven werd gebruikt. Er vond een dubbele distillatie plaats in kleine Charentais-distilleerketels. De ABK6 Pure Single heeft gerijpt in nieuwe en oude Franse eikenhouten vaten van 350 liter uit de Limousin.
Cihuatan 12 Jaar Cinabrio is een uitzonderlijke rum uit El Salvador, zorgvuldig gemaakt van suikerrietsiroop en melasse.
De naam, "Cinabrio," is geïnspireerd op cinnaber, een rood mineraal dat door de Maya's werd gebruikt om hun zonnegod, Kinich Ahau, te eren.
Deze rum heeft minstens 12 jaar gerijpt in de kelders van Licorera Cihuatan, in Amerikaanse eiken vaten die eerder bourbon bevatten.
De rijke geschiedenis en ambachtelijke productiemethode van deze rum maken het tot een ware viering van de Maya-cultuur en Salvadoriaans vakmanschap.
Tullibardine The Murray 2008 Châteauneuf-du-Pape is een limited edition single malt whisky uit de Marquess Collection. Gedistilleerd in 2008 en gebotteld in 2024, is deze whisky beperkt tot slechts 15.720 flessen wereldwijd. Deze unieke single malt heeft een rijping ondergaan in rode wijnvaten van Châteauneuf-du-Pape, een van de beroemdste crus van Frankrijk, wat zijn karakter verrijkt met rijke en complexe aroma's. De perfecte combinatie van de fruitige rijkdom van de wijnvaten en tonen van vanille en karamel resulteert in een uitzonderlijke whisky, ideaal voor veeleisende fijnproevers. Geïnspireerd door Sir William Murray, de tweede markies van Tullibardine en een historische figuur van de Jacobieten, brengt deze speciale editie een eerbetoon aan het terroir van de Highlands.
Een geturfde single malt uit de Highlands, de whisky van het Schotse landschap uit de Hooglanden en eilanden. Al deze elementen zijn terug te vinden in de kunst van Murray Robertson, die de historische geologie van Schotland verkent en verbindt met de fauna, flora en alles wat het land, de mensen, de producten en natuurlijk whisky vormt.
De Tomatin 14 Year Old is zacht, glad en zoet, en profiteert van zijn verblijf in Tawny Port vaten die vroeger ongeveer 50 jaar port bevatten. Rijke maar evenwichtige aroma's van rode bessen, zoete honing en rijke toffee ontwikkelen zich tot aspecten van licht fruit en noten in de mond en een aanhoudende afdronk van zachte fruitsalade.