Nog 3 jaar gerijpt in opnieuw verkoolde Amerikaanse eiken ex-bourbonvaten, wat resulteert in een donkerdere en gedurfdere rum met tonen van gedroogd fruit, cacao en een vleugje eik. Monymusk is die legendarische distilleerderij uit Jamaica, die deel uitmaakt van het erfgoed van het eiland! Het heeft zich vooral onderscheiden in de productie van "heavy rums" met een zeer hoog alcoholpercentage. Gelegen in het zuiden van Jamaica, is Monymusk een van de oudste landgoederen van het eiland. Hoewel het sinds het begin van de 20e eeuw rum produceert, heeft het pas enkele jaren geleden besloten deze onder zijn eigen naam, Monymusk, op de markt te brengen.
PROEFNOTITIES :
NEUS : Tonen van melasse en eik, subtiel in balans gebracht door rijp fruit, vanille en karamel.
SMAAK : Zacht en zijdezacht, met tonen van eik, een vleugje sinaasappelschil en een mix van Caribische specerijen.
AFDRONK : Gebalanceerd.
Datasheet
Specifieke referenties
Wij verzamelen wilde planten uit de bergen rond de distilleerderij om deze buitengewone gin te maken.
Deze duurzaam geplukte planten gaan vers (niet gedroogd) in de distilleerketel, binnen enkele uren na het plukken. Ze worden zorgvuldig langzaam gedistilleerd om de delicate smaken in kleine batches naar boven te halen.
De snijpunten worden per batch bepaald, op basis van geur en smaak (nooit getimed of geautomatiseerd) alsof elke batch de eerste is, waardoor deze gin op een heel ander smaakniveau komt.
De kennis, ervaring en moeite die in elke fles gaan, is wat het zo speciaal maakt.
Wij zijn er dol op in een G&T gegarneerd met een partje grapefruit en een vers gescheurd takje basilicum. Of probeer het eens in een Tom Collins.
De HSE Vieux XO rum is een ware parel die de excellentie van de Habitation Saint-Etienne belichaamt. Deze rum, met de Appellation d'Origine Contrôlée (AOC) Martinique, is een zorgvuldig samengestelde mix van de oudste jaargangen, waarvan sommige teruggaan tot 1960. Deze langdurige rijping in eiken vaten geeft deze spirit een uitzonderlijke rijkdom en complexiteit. Met zijn prachtige amberkleurige tint en unieke aromatische profiel is de HSE XO rum een referentie voor liefhebbers van hoogwaardige gerijpte rum. Deze rum is veelvuldig bekroond: Zilveren Medaille op het Concours Général Agricole in Parijs en op het Concours Mondial de Bruxelles in 2007, gevolgd door een Gouden Medaille in 2018, wat getuigt van zijn ongeëvenaarde kwaliteit en aantrekkingskracht bij professionals en ke...
"De Koning der Ports", Quinta Do Tedo Vintage 1997 belichaamt de meest prestigieuze uitdrukking van een Port, afkomstig van een enkele, traditionele oogst.
Deze vintage, de eerste Vintage van Quinta do Tedo, komt van wijnstokken die meer dan 40 jaar oud zijn, gelegen op een leisteen terroir met een mediterraan klimaat.
In de fles gerijpt, biedt deze Port complexiteit en elegantie die in de loop van de tijd blijven verbeteren, wat een fascinerende evolutie van zijn aroma's en structuur belooft voor degenen die geduld hebben.
Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon belichaamt de authenticiteit en geschiedenis van Kentucky bourbon. Gemaakt volgens een recept uit 1849, onderscheidt het zich door het gebruik van tarwe in plaats van rogge, wat zorgt voor een zachter en verfijnder smaakprofiel. Deze bourbon, krachtig en in balans, combineert rijke en complexe smaken met een zijdezachte textuur in de mond. Bekroond met een dubbele gouden medaille op de prestigieuze San Francisco World Spirits Competition, is Rebel Yell een ware ode aan de bourbonvakmanschap.
Tropisch en volwassen, met de textuur van gesmolten chocolade en een van de beste afwerkingen die een single malt kan bieden, roept deze verbluffende whisky stille bewondering op. Rond en fluweelachtig, maar ontwikkeld en fris. Gesleten door de tijd, maar met een kloppend hart.
Rebel Single Barrel wordt al sinds 1849 met de hand gemaakt volgens ons originele, aloude recept voor wei, en rijpt de volle tien jaar om een rijke en rebelse smaak te geven. Het Single Barrel proces creëert een smaakprofiel dat uniek is voor elk vat. Het eindresultaat is een extra zachte whisky die de rebel in ons allen eert.