Om de GlenAllachie Wine Cask-serie te creëren, liet meesterblender Billy Walker de spirit eerst rijpen in de beste Amerikaanse eiken ex-Bourbonvaten, voordat hij de whisky overbracht naar met de hand geselecteerde Europese wijnvaten voor een secundaire rijping.
Billy gaf een onderscheidende toets aan deze editie door vier uitzonderlijke wijnvatafwerkingen samen te voegen tot één unieke expressie: The Cuvée Wine Cask Finish.
De 9-jarige Cuvée is een huwelijk van spirits uit verschillende fijne wijnvaten afkomstig uit de wereldberoemde regio's Bordeaux, Languedoc en Valpolicella.
PROEFNOTITIES
NEUS: Sinaasappelbloesem, espresso, marasquinkersen en kamperfoelie, met tonen van gekonfijte steenvruchten, hazelnoot, lavendel en kaneel.
SMAAK: Pure chocolade, rode bessen en verbrande koffiebonen, gevolgd door gekristalliseerde amandelen, bramen en sinaasappelschil.
AFDRONK: Gember en zoethout.
Datasheet
Specifieke referenties
Speciaal geselecteerd door Billy Walker, Limited Release: 2.600 kisten, gerijpt in Bourbon-vaten en secundair gerijpt in Grattamacco-vaten, gerijpt in Speyside, niet-koud gefilterd, zonder toegevoegde kleurstoffen. Factoren zoals de essentie van eikenhout, het niveau van verkoling en de kuiperij van het vat laten elk een unieke indruk achter op de rustende spirit. Het eikenhout zelf is eerder beïnvloed door de druivensoort en het terroir van de wijngaard waaruit deze vaten afkomstig zijn; zo voegt het hout onderscheidende lagen van complexiteit, diepte en charme toe.
De GlenAllachie 15 Jaar is een Schotse whisky die het onwrikbare streven van de distilleerderij naar uitmuntendheid belichaamt. Onder leiding van meester-distilleerder Billy Walker is elk aspect van het proces tot in de puntjes verfijnd. Gerijpt gedurende 15 jaar in een combinatie van Pedro Ximenez-, Oloroso- en Hogshead-vaten, onthult deze single malt een ongeëvenaarde rijkdom en complexiteit. Gebotteld op 46%, niet koud gefilterd en zonder toevoeging van kleurstoffen, biedt deze whisky een authentieke en pure expressie van vakmanschap uit Speyside.
Generous Gin ‘Purple’ is een ware innovatie in de ginwereld! Meer dan enkel de kleur, Generous Gin ‘Purple’ is de eerste gin die anthocyanen van druiven en polyfenolen bevat. Polyfenolen zijn de moleculen die zorgen voor de tannines in wijn, anthocyanen brengen textuur en kleur in rode wijn. Anthocyanen zijn ook bekend als antioxidanten.Deze fijne blend van Generous Gin geeft een zachte ‘Dry’ textuur, gecombineerd met de frisheid van roze grapefruit-smaak.
Een geniale whisky expressie zoals we dat graag zien en vooral proeven. De Glencadam Single Cask Whisky rijpte enkel op Cask 179 en kon niet meer puur gebotteld worden. Na de rijping op één enkel vat niet gekoeld gefilterd de fles in zonder enige kleuring of aanlenging. Iets wat de echte bourbon liefhebber werkelijk zal doen water tanden. Een onwaarschijnlijk fijne dram met een goddelijke smaak. Deze Highland Glencadam werd persoonlijk geselecteerd door Premium Spirits en verscheen in een genummerde oplage. Het vat werd persoonlijk ter plaatse geselecteerd na een grondige analyse.
Onze Tullibardine 15 Year Old werd gedistilleerd na de heropening van de distilleerderij in 2003. Hij heeft gerijpt in first-fill bourbonvaten.