Om de GlenAllachie Wine Cask-serie te creëren, liet meesterblender Billy Walker de spirit eerst rijpen in de beste Amerikaanse eiken ex-Bourbonvaten, voordat hij de whisky overbracht naar met de hand geselecteerde Europese wijnvaten voor een secundaire rijping.
Billy gaf een onderscheidende toets aan deze editie door vier uitzonderlijke wijnvatafwerkingen samen te voegen tot één unieke expressie: The Cuvée Wine Cask Finish.
De 9-jarige Cuvée is een huwelijk van spirits uit verschillende fijne wijnvaten afkomstig uit de wereldberoemde regio's Bordeaux, Languedoc en Valpolicella.
PROEFNOTITIES
NEUS: Sinaasappelbloesem, espresso, marasquinkersen en kamperfoelie, met tonen van gekonfijte steenvruchten, hazelnoot, lavendel en kaneel.
SMAAK: Pure chocolade, rode bessen en verbrande koffiebonen, gevolgd door gekristalliseerde amandelen, bramen en sinaasappelschil.
AFDRONK: Gember en zoethout.
Datasheet
Specifieke referenties
Ontdek de Yamazakura Blended, een echte parel van de Sasanokawa Shuzo-distilleerderij.
Deze Japanse whisky belichaamt perfect de kunst van het blenden met een verfijning en complexiteit die de meest veeleisende kenners zullen bekoren.
De naam "Yamazakura," die "Yama" (berg) en "Sakura" (kersenbloesem) combineert, roept al de vergankelijke en majestueuze schoonheid van Japanse landschappen op.
Gerijpt in bourbonvaten, valt deze blend van vier malt- en graanwhisky's op door zijn perfecte balans en betoverende aroma's.
El Dorado 12 is een blend van speciaal geselecteerde, gerijpte rums. De jongste rum in de blend is minstens 12 jaar oud, het is een combinatie van de Enmore and Diamond Coffey stills and de Port Mourant double wooden pot still, ze werden in een perfecte balans samengebracht en rijpten in ex-bourbon eiken vaten.
De distilleerderij, gelegen in district 9, is de eerste ambachtelijke distilleerderij in Saigon die gebruikmaakt van een traditionele koperen ketel. De ketel is geïmporteerd uit Europa en elke batch wordt met de hand gedistilleerd door de meester-distilleerder met alleen de beste ingrediënten. Saigon Baigur is de eerste premium dry gin die in Ho Chi Minhstad wordt gedistilleerd. Deze buitengewone gin bevat “verse Boeddha’s hand” en “lotusbloem” die met stoom worden geïnfuseerd. Twaalf verschillende lokale kruiden worden gecombineerd met vier klassieke gin-ingrediënten om een Vietnamese versie van de klassieke dry gin te creëren. De unieke combinatie van lokale botanicals geeft Saigon Baigur een frisse, levendige smaak, geïnspireerd door de stad waar hij wordt gedistilleerd.
Gouden medaille Parijs 2020 op de Algemene Landbouwwedstrijd.
Gerijpt op hout met dubbele rijping: in foudre gedurende 12 maanden, daarna in Franse eikenhouten vaten ex-Cognac gedurende 6 maanden.
Te genieten puur, in "ti-punch" of in longdrinks.