De Compagnie des Indes Jamaica 6 jaar is een authentieke Single Cask rum die perfect de Jamaicaanse stijl belichaamt.
Deze rum biedt een unieke ervaring, met krachtige aroma's die kenmerkend zijn voor Jamaicaanse rum.
PROEFNOTITIES :
NEUS: Geroosterd en rijk, de neus onthult tonen van kweepeer, abrikoos en noten. Accenten van rozijn en een vleugje gezouten karamel zorgen voor een mooie aromatische complexiteit.
SMAAK: In de mond is de rum zowel fris als krachtig. De aroma's van tropisch fruit, zoals guave en jackfruit, domineren, terwijl een pittige hint van timut peper voor reliëf en diepte zorgt.
AFDRONK: De afdronk is lang en aanhoudend, met een aangename vegetale kant die karakter en structuur aan het geheel geeft.
Datasheet
Specifieke referenties
De Tomatin 12 Year Old Sherry Cask is een uitzonderlijke single malt die het vakmanschap van de Highlands-distilleerderij belichaamt.
Deze whisky heeft 12 jaar lang volledig gerijpt in first-fill sherryvaten, wat zorgt voor ongeëvenaarde aromatische rijkdom en diepte.
Het is een recente toevoeging aan het Tomatin-assortiment, speciaal ontworpen voor gespecialiseerde wijnhandelaars en spiritliefhebbers.
De Tomatin 12 Year Old Sherry is een zachte en gemakkelijk te drinken whisky, boordevol complexe en verleidelijke smaken.
De HSE Vieux XO rum is een ware parel die de excellentie van de Habitation Saint-Etienne belichaamt. Deze rum, met de Appellation d'Origine Contrôlée (AOC) Martinique, is een zorgvuldig samengestelde mix van de oudste jaargangen, waarvan sommige teruggaan tot 1960. Deze langdurige rijping in eiken vaten geeft deze spirit een uitzonderlijke rijkdom en complexiteit. Met zijn prachtige amberkleurige tint en unieke aromatische profiel is de HSE XO rum een referentie voor liefhebbers van hoogwaardige gerijpte rum. Deze rum is veelvuldig bekroond: Zilveren Medaille op het Concours Général Agricole in Parijs en op het Concours Mondial de Bruxelles in 2007, gevolgd door een Gouden Medaille in 2018, wat getuigt van zijn ongeëvenaarde kwaliteit en aantrekkingskracht bij professionals en ke...
Botran Solera 18Y is een rum die gerijpt is op grote hoogte in de bergen van Guatemala. Het is gemaakt van een blend van rum die tussen de 5 en 18 jaar oud is en heeft een Solera-rijping ondergaan. De Amerikaanse eiken vaten die voor het Solera-proces worden gebruikt, zijn voormalige Sherry- en Portvaten. Bovendien bevinden de rijpingskelders zich op een hoogte van 2.300 meter, wat het rijpingsproces intensiveert en delicate aroma's van vanille, tabak en sandelhout ontwikkelt.
Xila Extra Spicy is een Mexicaanse likeur die op ambachtelijke wijze wordt geproduceerd, bereid op basis van jonge mezcal espadin en geïnfuseerd met een mengeling van 7 Mexicaanse pepers, ataulfo-mango, tamarinde en sinaasappelschil, gezoet met piloncillo. Het profiel kenmerkt zich door een beheerste fruitige aanzet, een kruidig en medicinaal hart, en een duidelijk pittige en aanhoudende afdronk. Met 20% alcohol behoudt Xila Extra Spicy een gestructureerd en gedefinieerd profiel, ontworpen voor cocktails, in het bijzonder in bereidingen waar de pittigheid de hoofdrol speelt. Ideaal voor cocktails zoals spicy margarita's, variaties op de Paloma of eigentijdse interpretaties van klassieke cocktails met karakter. Xila wordt gemaakt door Flor de Luna, de eerste ambachtelijke en exper...
Deze 9 jaar oude rum is een eerbetoon aan de Jamaicaanse expertise en het unieke vakmanschap van het Franse merk Compagnie des Indes. Afkomstig uit een geheime distilleerderij, werd hij zorgvuldig geselecteerd door Florent Beuchet, de oprichter van het merk. Gedistilleerd in een pot still in juli 2013 uit melasse, rijpte deze rum eerst 20% van zijn tijd in het tropische klimaat van Jamaica voordat hij werd overgebracht naar Europa om verder te rijpen in ex-bourbonvaten. Het zorgvuldige rijpingsproces resulteerde in een rum die rijk is aan esters, goed gebalanceerd en vol karakter. Geproduceerd in een beperkte oplage, werd slechts één vat gebotteld, goed voor 379 genummerde flessen. Gebotteld zonder koude filtratie in maart 2023.
Finlaggan Old Reserve is een geturfde single malt whisky afkomstig van een niet nader genoemde Islay-distilleerderij. Gebotteld door Vintage Malt, is het een whisky met zilte en rokerige tonen.
PROEFNOTITIES KLEUR: Gepolijst goudNEUS: Elegante, frisse citroenschil in lagen met romige vanille en knapperige groene appelsSMAAK: Gemalen specerijen en gedroogde sinaasappelschijfjes omhuld met intense zoetheid van stevige honingAFDRONK: Romig en leerachtig met tonen van zoete vanille
Monovariëteit rum 100% zwarte suikerriet, een exclusieve variëteit van de Bologne distilleerderij. Deze oude variëteit, tegenwoordig vergeten door distilleerders vanwege de lage opbrengst, wordt door Bologne gekoesterd om zijn uitzonderlijke aromatische potentieel. Het drukt een "concentraat" van suikerriet uit. 12 maanden gerijpt in roestvrijstalen vaten.