Merlet C² Citroen & Cognac combineert de knowhow van de familie Merlet als likeurstokers en distilleerders, en speelt in op de klassieke complementariteit tussen cognac en citrusvruchten, hier citroen en limoen.
PROEFNOTITIES:
NEUS: De neus is duidelijk gericht op citroen met tonen van gember, zoethout en kruiden.
SMAAK: De smaak in de mond is een explosie van smaken. De cognac en citroenen mengen zich direct. Daarna komt de frisheid van de schil, gecombineerd met vanille, fruit en het houtachtige karakter van de cognac.
AFDRONK: Een mooie lange afdronk waarin bitterheid, zuurtegraad en kruidige tonen samenkomen.
Datasheet
Specifieke referenties
De appels worden gemengd, geplet en geperst. Het appelsap wordt meteen uitgegist tot cider die wordt gedistilleerd. De dubbele distillatie vindt 6 maanden na de gisting plaats. De eerste distillatie geeft de "petite eau" van 30% van het volume en het is de tweede distillatie, die van de "petite eau" die de Calvados oplevert.
Rijping: Minimaal twee jaar. In geroosterde eiken vaten van 400 liter, waarvan 50% nieuw.
De Crème van Wilde Aardbei van Merlet combineert twee fruitsoorten die elkaar aanvullen en zorgen voor rijkdom en complexiteit. De familie Merlet werkt samen met partnerproducenten om een constante kwaliteit te garanderen. Dankzij hun status als zwartebessentelers en wijnbouwers kan de familie Merlet in gesprek gaan met deze producent-leveranciers en hun expertise inzetten om fruit met optimale rijpheid te selecteren.
Lune d’Abricot is de heropleving van een traditionele likeur, Apricot Brandy. De familie Merlet heeft verschillende abrikozenrassen geselecteerd van partnerproducenten in Roussillon, gebruikmakend van hun status en expertise als zwartebessentelers en wijnbouwers, om vruchten op optimale rijpheid te selecteren.
Ryoma is de perfecte mix van Japanse uitmuntendheid en traditionele methoden. Het is uniek en verfijnd met florale en fruitige accenten.
Rum gemaakt met puur suikerriet sap, gerijpt in Japanse witte eiken vaten.